Digitális Kaláka 2018
A 402 Payment Required megnevezésű csapat Kolozsvárról érkezett. A „Helyi digitális gazdasággyorsító megoldások” témakörre jelentkeztek és nem tették alacsonyra a lécet: egy saját digitális pénzt szeretnének kifejleszteni Székelyudvarhelynek.
A csapat vezetője, Török-Vistai Tamás, egy több mint 13 éves szakmai tapasztalattal rendelkező projektmenedzser, aki nagyon sok nemzetközi fejlesztési projektnek volt már vezetője. A csapattagok, Brassai Beáta, Fazakas Tibor és Kelemen-Fehér Dénes-Bálint szintén több éves tapasztalattal rendelkező senior szoftverfejlesztők.
Feneketlen Kút csapat: nem véletlen a névválasztás, csak „mély”. Már csak azért, mert ők is mély tanulás (deep learning) módszert alkalmaznak. J
A csapattagok a kolozsvári Bosch kutatás-fejlesztés részlegének, illetve a Codespring szoftver brandet működtető Softech cégnek a munkatársai. Pável Szabolcs és Sándor Csanád doktori tanulmányaikat folytató kolozsvári kutatók, akik a BBTE-n is oktatnak. Kiss Anna és Szabó Zoltán két hét múlva védik magiszteri disszertációjukat. Kiss Anna neve talán már onnan is ismerős lehet számunkra, hogy ő volt a Székelyudvarhelyen is sokat használt FestivApp alkalmazás első verziójának fejlesztője (jelenleg is besegít a rendszer fejlesztésébe).
A //TODO: Team Name csapatot végzős kolozsvári egyetemisták alkotják, a BBTE-ről. Gagyi Mátyás, Patakfalvi Örs-Krisztián, Ráduly Zalán és Tüzes-Bölöni Kincső úgy gondolják, hogy annyira jól állnak a két hét múlva esedékes államvizsgájukkal, hogy bevállalhatnak még előtte egy hackathont. Tudva, hogy milyen szép munkákat mutattak be az idei ETDK-n, mi el is hisszük ezt nekik.
Neves intézményektől neves szakemberek érkeztek a Digitális Kaláka elbíráló bizottságába:
Bodó Zalán egyetemi docens a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karának oktatója. Kutatásai jelenleg a mesterséges intelligencia, adatelemzés és adatbányászat területeire fókuszálnak. Nagyon sok tudományos publikáció szerzője, több nemzetközi kutatási projektben vesz részt, több konferencia és tudományos fórum szakmai vagy elbírálási bizottságának tagja. A szoftverfejlesztéssel is folyamatos aktív kapcsolata van és nagyon sok diákprojekt vezetője.
Tossenberger Tamás az egyik legrégibb, legnagyobb és legismertebb magyarországi startup accelerator központ, a Design Terminal startup programokért és kapcsolatokért felelős munkatársa. Több sikeres nemzetközi mentorprogramot működtetnek startup vállalkozások számára, és komoly szakmai rendezvényeket szerveznek. Utóbbiak között sok a nyilvános, vagy nagyvállalatok számára szervezett privát hackathon, így Tamásnak nagyon sok tapasztalata van ezen a téren is.
Gálffy Csaba az egyik legismertebb magyarországi online hardware és software magazin, a HWSW főszerkesztője. Azon kívül, hogy általában ők az elsők, akik a technológiai újdonságokat bemutatják és a trendekről írnak a magyar médiában, rangos szakmai rendezvényeket is szerveznek. Évente megszervezett fejlesztői konferenciájuk például jelenleg már a legnevesebb magyarországi szakmai fórumok közé tartozik.